عایق صوتی


استفاده از عایق صوتی می تواند بسیار کارآمد باشد زیرا امروزه صداهای نامطبوع و اضافه به یکی از معضلات جامعه تبدیل شده است. به طور کلی باید توجه داشته باشید که در حال حاضر انواع مختلفی از عایق های صوتی در بازار موجود است که استفاده از آن موجب می‌ شود تا ساختمان ها در برابر انواع سر و صدا و مزاحمت های صوتی حفظ شود. در ادامه این مطلب سعی کرده‌ایم بیشتر در خصوص این عایق ها صحبت کنیم.

عایق صوتی چیست؟

توجه انسان ها در حال حاضر به حس شنوایی بسیار بیشتر شده به طوری که با وجود پیشرفت تلفن، رادیو، ضبط صوت و بسیاری از موارد دیگر به این موضوع پی برده شده است. همه ما می ‌دانیم که شنیدن صدا از بزرگترین نعمت هایی است که خداوند به ما داد اما در برخی موارد شرایط آزاردهنده به وجود می آید و صداهایی به گوش می رسد که انسان تمایل ندارد این صداها را بشنود. به طوری که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که خانه شما در یک خیابان پر رفت و آمد بوده و طبیعتا در چنین شرایطی لازم است که از بهترین عایق صوتی برای کاهش سروصدا استفاده شود. با این حال اگر بخواهیم به طور کلی عایق های صوتی را تعریف کنیم می توان گفت این محصولات به گونه ای هستند که موجب جلوگیری از صداهای اضافه در محیط پیرامون می شوند. با وجود استفاده های متعددی که از این عایق ها می شود طبیعتا در انواع مختلفی موجود است که افراد می ‌توانند متناسب با نیاز خود نوعی از آن را انتخاب کنند.

 

عایق صوتی

معرفی عایق توکار صوتی

عایق صوتی توکار یکی از دسته های عایق است که از لحاظ موقعیت و زمان بکارگیری تفاوت ها با دیگر انواع آن دارد. این عایق ها به گونه ای است که به عنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گرفته و در حین ساخت و ساز به بخش های مختلف اضافه می شود. یکی از انواع عایق های صوتی توکار فوم xps است که علی رغم اینکه یک عایق بی ‌نظیر است در برابر حرارت و رطوبت نیز عایق بوده و باید توجه داشته باشید که جزو کاربردی ترین و رایج ترین نمونه ها به شمار می ‌رود که دارای استحکام بالا و طول عمر خوبی است و در عین حال از وزن کمی برخوردار می‌ باشد. دیگر نوع عایق های صوتی توکار، ورق های یونولیتی است که در حین ساخت ساختمان اضافه می شود و در مرحله سفت کاری به عنوان عایق های صوتی مناسب برای جذب صدا مورد استفاده قرار می گیرد. فرم های اسپری شونده پلی اورتان نیز بسیار مناسب بوده که نیاز به ابزار خاص و اجرایی حرفه ‌ای دارد. عایق لوله نیز از جمله فوم های آکوستیک بوده که جهت جلوگیری از انتقال صدای لوله کشی مورد استفاده قرار گرفته و بر روی لوله کشی ها نصب می گردد. عایق پشم شیشه نیز از نمونه عایق های صوتی و حرارتی بوده که دارای مقاومت و طول عمر بالا است که در دو نوع معمولی و تختی موجود می باشد.

انواع عایق روکار صوتی

علاوه بر عایق های صوتی توکار، عایق های صوتی روکار نیز در بازار موجود بوده که می ‌توان آن را بدون نیاز به زیرسازی یا با اعمال زیرسازی اولیه در سطح های مختلف محیط داخلی مورد استفاده قرار داد. این عایق ها روز به روز متنوع تر می شود. فوم تخم مرغی یکی از انواع این عایق ها بوده که از جنس اسفنج است و جذب بسیار بالایی دارد. این محصول در استودیو های ضبط صدا و ویدیو برای پوشش دیوارها و سقف ها مورد استفاده قرار می گیرد. عایق صدای صاف دیگر عایق صوتی روکار بود که در داخل فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد و نیاز به زیرسازی خاصی ندارد.

 

عایق صوتی اندیشه نو

 

عایق صوتی دکوراتیو

و اما دسته دیگر از انواع عایق های صوتی، عایق های دکوراتیو بوده که محصول نوین می باشد و به فرم المانی دکوراتیو در سقف دیوارها و یا به صورت مستقل به کار می رود. از انواع عایق ها می توان به عایق های آویز اشاره کرد که بسیار در فضاهای اداری مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه سابقه این محصول نسبت به دیگر نمونه ها کمتر است، اما با وجود کارایی بی نظیری که دارد در حال حاضر از محبوبیت خوبی برخوردار می باشد.

عایق های صوتی دیوار مشترک

یکی دیگر از انواع عایق ها، عایق صوتی دیوار مشترک است که در منازل مسکونی، آپارتمان ها و اداره ها جهت کاهش صدای تلویزیون، مکالمه و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. این عایق ها که در حال حاضر بسیار پرطرفدار است جایگزین مناسب برای عایق های سنتی می باشد. به طور کلی باید بدانید استفاده از این نوع عایق صوتی برای ساختمان هایی که واحدهای زیادی دارد امری بسیار ضروری است. از آنجایی که در بسیاری از ساختمان ها به دلیل کم کردن هزینه ها از دیوار مشترک غیر استاندارد استفاده می شود که صدا را به راحتی عبور می‌دهد پس طبیعتا نصب این عایق ها بسیار مهم می باشد.

 

عایق صوتی توکار

 

دیگر المان های عایق

و اما علاوه بر آنچه بیان شد از دیگر انواع المان های عایق صدا می‌ توان به پنجره های دوجداره یو پی وی اس اشاره کرد. دیوارپوش ها و برخی مدل های سقف کاذب که به عنوان عایق صوتی مورد استفاده قرار می گیرد در حال حاضر محبوبیت زیادی دارد. همچنین کفپوش اپوکسی، لمینت ها و پارکت ها از جمله مواردی هستند که منجر به جلوگیری از ارتعاشات صدا خواهد شد. در این بین از جمله مهمترین موارد استفاده از آنها می توان به جلوگیری از نفوذ صدا به آپارتمان، پیشگیری از آلودگی صوتی کارخانه ها و کارگاه ها و آکوستیک کردن استودیو و سینما اشاره کرد.

عایق های صوتی اروپایی، با سی سال تجربه در صنعت عایق، از پر آوازه ترین عایق های صوتی در سرتا سر جهان میباشند .جنس این عایق ها از پشم سنگ مینرال پلاس می باشد و از ویژگی های این عایق ها میتوان به ضد حریق، ضد آب و نسوزبودن، ساختار سلولی مقاوم، عمر مفید و بسیار بالا و مناسب بودن آن با انواع شرایط آب وهوایی اشاره کرد.
ضریب انتقال حرارت در این عایق ها بسیار ناچیز بوده و سرعت نصب و اجرای این عایق ها نیز بسیار بالا می باشد، مقاومت دربرابر اشعه ماورا بنفش و سازگاری با محیط زیست نیز از دیگر ویژگی های این عایق ها می باشد.

image

عایق صوتی آلمانی

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

عایق صوتی فرانسوی

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

عایق صوتی تخم مرغی

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

عایق صوتی ساده

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

عایق صوتی ساده با روکش spd

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

image

عایق کف هلندی

جهت مشاهده قیمت محصول لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد

جهت خرید لطفا شماره موبايل خود را وارد نماييد